Backlinkin Seo için önemi nedir

Backlink bir web sitesinin vazgeçilmez arkadaşıdır. Web sitesini diğer siteleri öneriyorsa bu site kaliteli sitedir. Backlinkin katkı sağladığı bir diğer sistemse Google'nin algoritmalarından olan pagerank sistemidir. Pagerank Google'nin sitenize verdiği değeri göstermektedir. web siteleriniz 10 puan üzerinden değerlendirlir Google için bir web sitesi diğer sitelerden tarafından ne kadar fazla ve kaliteli backlink alıyorsa o kadar kalitelidir. ama backlink alırken dikkat almanız gereken bazı unsurlu maddeler vardır.

1- Google'nin banladığı sitelerden backlink alırsanız size faydası olmayacaktır.

2- Tabi caizse link çöplüğü olmuş sitelerden backlink alırsanız google bu backlinkleri sevmediği için sitenize pek fazla bir katkı sağlamayacaktır. 

3- Bazı web sitelerden gizli backlink vermektedir bu tip alınan linkler katkı sağlamıyacaktır.

4- Backlin alımını bir günde kesinlkle yapmayın yavaş yavaş şekilde gidin

Peki Kaliteli backlink nasıl alırım diyorsanız işte maddeleri

1-  Sitenizin içeriği ile alaklı temiz web sitelerinden backlink almaya çalışın.

2- Kaliteli dizinlere kayıt olmaya çalışın mesala dmoz gibi

3- sosyal medya sitelerinden link alın facebook ve twitter gibi

4- Kaliteli forum sitelerinden ve bloglardan backlink almaya çalışın.

5- Yüksek prli web sitelerinden alacağınız linkler sitenizi pagerank güncellenmesinde size fayda sağlıyacaktır.

6- alacağınız linkler farklı IP olmasına dikkat edin. mesala 50 tane prli siteden aynı ıp link alacağına 25 tane farklı ve prli siteden link alın size daha çok katkı sağlıyacaktır.

Biz toplist sitesi olarak sitemize site eklemeye gelen webmaster arkadaşlara ufakta olsa seo açısından faydalı bilgiler veriyoruz bizi takip edin ve sosyal medya webmaster arkaşlarınıza önerin iyi günler.

 

seks shop   seks shop   seks shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  


Tarih: 23.05.2014 | Okunma Sayısı: 2055
Etiketler: toplist

Kategoriler
İstatistikler
E-Bülten
paket kontör parça kontör toptan kontör toptan kontör siteni ekle firme ekle kontör kontör yükle kontör yükle tl yükle fatura tahsilat merkezi fatura tahsilatı fatura ödeme merkezi fatura ödeme sistemi fatura tahsilat sistemi fatura ödeme noktası fatura tahsilat noktası online fatura tahsilatı sıra bulucu gazete oku web tasarım lira yükle malatyaspor yenimalatyaspor online tl yükle kredi kartı ile fatura ödeme fatura ödeme fatura ödeme kuruluşu online kontör yükle parça kontör bayiliği