Google Reklamları ve Web Sitesi

google'a reklam vermek doğrudan web sitenizi etkilemez ancak Google Reklamları ile dolaylı yoldan hem web sitenize organik hit kazandırabilir., hem de daha az ödeme yaparak yeni müşteriler edinebilirsiniz. Nasıl mı? Google'ı daha iyi anlamak ve daha fazla organik hit almak için makelenin tamamını okumanızı tavsiye ederim.

Google arama motorunun sıralama olarak iki farklı alandan oluştuğunu söylemek hiçte yanlış olmaz. Bunlardan biri ücretli sıralama olan Google reklamları diğeri ise ücretsiz sıralama olan organik arama sonuçlarıdır. Şimdi bu iki sıralamayı ve birbirinden farkını öğrenelim.

Ücretli Arama Sonuçları

Ücretli arama sonuçları, bilinen diğer adı ile Google Reklamları belirli bir ücret karşılığında web sitenizin Google arama sonuçlarında, organik arama sonuçlarının hemen üst tarafında ve sağ tarafında yer almasıdır.

Organik Arama Sonuçları

Organik arama sonuçları Google'ın ana sayfasında ücretsiz olarak yer alan web siteleridir. Organik arama sonuçları hiçbir ücret ödemeden web sitenizin Gogle arama sonuçlarında, ücretli arama sonuçlarının hemen alt tarafında yer almasıdır.


Tarih: 23.06.2014 | Okunma Sayısı: 2010
Etiketler: toplist

Kategoriler
İstatistikler
E-Bülten