Google'ın Sayfa Düzeni

Google rama sonuçlarında daha kaliteli web siteleri bulmamıza yardımcı olmak için, yaptığı algoritmik değişikliklere 19 Ocak 2012 de bir yenisini daha ekledi. Son yapılan değişiklikde özellikle web sayfasının düzenine ve içerik miktarına bakan algoritmik değişiklikler hayata geçirildi. Artık Google bu algoritmaya uygun olarak ara yüz yerleşimini yapan web sitelerini daha ön planda tutacak. Kullanıcıların aradığı sonuçlara rahatça ulaşamadığını gözlemleyen Google bu algoritma da reklamlarını içerdiklerinden üst kısımda tutan web sitelerine karşı çıkarttığını düşünebiliriz.

Eğer sayfanızın içerik kısmını kullanıcıya direk sunarsanız bu size SEO açısından yarar sağlayacaktır. Bu algoritmik değişiklik web dünyasında genel arama sonuçlarında %1'lik bir değişim gösterilmesine sebep oldu. Genel olarak söz edecek olursak yayıncılara önerimiz belirli bir algoritmaya odaklanılmaması ve web sitesinin kulanıcılara odaklı olarak düzenlenmesidir. Bu yıl Google'ın 500 den fazla irili ufaklı algoritmik değişiklik yapması bekleniyor. 19 Ocak da yapılan bu değişiklik sadece bunlardan bir tanesi. 2012 de arama ağlarından gelen ziyaretçilerinde önemli düşüşler yaşayacaktır.

Yeni algoritmada kullanıcıların sitede gezinmesini zorlaştırıcı durumlarda sıralamayı geriye çekeceğini belirten açıklama da üst kısımlarda çok reklam kullanan siteleri geriye atacağını bildirdi. Bu demek oluyor ki ne kadar üst kısımlarda çok reklam varsa ve site kullanıcılarının gezinmesini zorluyorsa o sitenin SEO kalite puanı o kadar düşük oluyor ve siteyi geriye atıyor.


Tarih: 21.06.2014 | Okunma Sayısı: 1801
Etiketler: toplist

Kategoriler
İstatistikler
E-Bülten
otel paket kontör parça kontör toptan kontör toptan kontör siteni ekle firme ekle kontör kontör yükle kontör yükle tl yükle fatura tahsilat merkezi fatura tahsilatı fatura ödeme merkezi fatura ödeme sistemi fatura tahsilat sistemi fatura ödeme noktası fatura tahsilat noktası online fatura tahsilatı sıra bulucu gazete oku web tasarım lira yükle malatyaspor yenimalatyaspor online tl yükle kredi kartı ile fatura ödeme fatura ödeme fatura ödeme kuruluşu online kontör yükle parça kontör bayiliği market şarj aleti toptan telefon aksesuarı toptan gsm aksesuarı telefon aksesuarı