PHP'nin Avantaj ve Dezavantajları

PHP'nin Avantajları:

*Diğer programlama dillerine göre daha hızlı çalışır.

*Öğrenilmesi çok basit bir dildir. Kod yazımı Perl, C, JavaScript vb. gibi yaygın kullanılan programlama dillerine benzer. Böylece bu dillerden herhangi bir kişi kolayca PHP kodu yazabilir.

*Rahat ve hızlı kodlanabilme özelliği vardır. Ayrıca düzenlenmesine gerek yoktur. HTML kodları rasına kolayca yerleştirilebilir.

*İnternette büyük bir geliştirici topluluğuna sahiptir ve PHP ile yazılmış bir çok kod veya program, ücretsiz olarak internetten elde edilebilir.

*Web sunucusu olarak, Apache web sunucusu kullanıldığında yüksek performans gösterir. Bunun yanında IIS, PWS gibi diğer web sunucularıyla da çalışabilmektedir.

*Veritabanı olarak MSSQL, Mysql, Oracle vb. veritabanlarına bağlanabilir, kayıt ekleme, kayıt silme, kayıt güncelleme, sorgulama vb. işlemler kolay ve güvenli bir şekilde yapılabilir. Özellikle PHP ile Mysql veri tabanı birlikte yüksek performanla çalıştığı için günümüzde ayrılmaz bir ikili oluşturmuşlardır.

*PHP Windows, Unix, Linux gibi bir çok farklı işletim sistemleri üzerinde çalıştırılabilir. böylece Ev Sahibi İşletim Sistemi seçiminde birden fazla alternatif bulunmaktadır.

 

PHP'nin Dezavantajları

*Hatalarla başetmek; PHP'de yapılan basit bir hata kolayca birçok sayfada soruna neden olabilir.

*Detaylı programlama zorluğu; PHP bir script dili olduğu için, detaylı ve büyük bir programdan cevap alma süresi uzayabilir.

*Güncellemek istenildiğinde web sunucu ile eş zamanlı olarak birlikte derlenmesi gerekir.

seks shop   seks shop   seks shop   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri   sinop otelleri  


Tarih: 27.06.2014 | Okunma Sayısı: 2084
Etiketler: toplist

Kategoriler
İstatistikler
E-Bülten
paket kontör parça kontör toptan kontör toptan kontör siteni ekle firme ekle kontör kontör yükle kontör yükle tl yükle fatura tahsilat merkezi fatura tahsilatı fatura ödeme merkezi fatura ödeme sistemi fatura tahsilat sistemi fatura ödeme noktası fatura tahsilat noktası online fatura tahsilatı sıra bulucu gazete oku web tasarım lira yükle malatyaspor yenimalatyaspor online tl yükle kredi kartı ile fatura ödeme fatura ödeme fatura ödeme kuruluşu online kontör yükle parça kontör bayiliği